nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

GN

dodane 22.09.2008 07:08

Gość Niedzielny ma 85 lat

To już 85 lat mija od czasu ukazania się pierwszego numeru Gościa Niedzielnego. "Gość", starszy o trzy lata "kolega Małego Gościa" jest tygodnikiem katolickim, tzn. takim, "który na świat stara się patrzeć przez pryzmat wieczności" – podkreśla redaktor naczelny tygodnika ks. Marek Gancarczyk.

W związku ze Światowym Dniem Środków Społecznego przekazu, obchodzonym przez Kościół w Polsce w 3. niedzielę września, ks. Gancarczyk mówił o tym, jak wyobraża sobie „Gościa Niedzielnego" za 10 lat,

"Czeka go dobra przyszłość, jeżeli tylko spełnione będą dwa warunki. Po pierwsze, pracownikom „Gościa” nie zabraknie mądrości, pasji i pokornej wiary, że w imieniu Kościoła mają do powiedzenia coś ważnego. A po drugie, jeżeli ta pasja i pokora zyska Boże błogosławieństwo - mówi Redaktor Naczelny (...)

- Walka z cholesterolem jest ważna, ale walka z grzechem jest jeszcze ważniejsza. Warto czyścić zęby, ale jeszcze lepiej duszę. Czy takie stawianie sprawy nie jest w dzisiejszym świecie i oryginalne, i wielce osobliwe? Ludzie zawsze lubili odmieńców, więc jest szansa, że polubią i „Gościa”.

Jedyną niewiadomą jest ta, czy za 10 lat „Gość Niedzielny” będzie bardziej papierowy czy internetowy.

Osobiście wolałbym, żeby gazety papierowe, a wraz z nimi „Gość Niedzielny”, przetrwały napór Internetu. Poranna kawa o wiele lepiej smakuje do świeżej gazety niż do otwartej strony internetowej. "

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione