nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 25.08.2008 09:13

Polepsza się stan 19 rannych w katastrofie lotniczej

Powoli polepsza się stan 19 rannych w katastrofie na lotnisku Barajas w Madrycie. Oprócz władz państwowych poszkodowane osoby odwiedził także bp César Augusto Franco. Ofiarom tragedii towarzyszy modlitwa.

„Dla wielu osób fakt, że jedną z najpoważniejszych katastrof lotniczych w Europie przeżyli ich najbliżsi, to prawdziwy cud. Mogliśmy zobaczyć głęboką wiarę u większości rannych i ich rodzin. Wiara pomaga przeżyć chwile tak ciężkie jak te” – powiedział bp César Augusto Franco. Widząc sytuację wielu rodzin, które szukają wyjaśnienia tego, co się stało, można iść za przykładem Jezusa, który pytał na krzyżu: „Ojcze, dlaczego mnie opuściłeś?”, a za chwilę wołał z ufnością: „W Twoje ręce oddaję mojego ducha”.

Bp Franco zapewnił rodziny rannych, że parafie i klasztory klauzurowe modlą się nie tylko za tych, którzy zginęli w katastrofie, ale także o zdrowie dla rannych i za ich najbliższych: „Kościół w Madrycie jest do waszej dyspozycji”. Hierarcha podkreślił wielką ofiarność personelu medycznego oraz kapelanów. Każdemu z rannych podarował różaniec wykonany w Betlejem.

Mszę pogrzebową w intencji ofiar katastrofy lotniczej odprawi kard. Antonio María Rouco Varela, przewodniczący Konferencji Episkopatu Hiszpanii.

Odbędzie się ona 1 września w katedrze Almudena w Madrycie.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione