Polepsza się stan 19 rannych w katastrofie lotniczej

Radio Watykańskie/k

publikacja 25.08.2008 09:13

Powoli polepsza się stan 19 rannych w katastrofie na lotnisku Barajas w Madrycie. Oprócz władz państwowych poszkodowane osoby odwiedził także bp César Augusto Franco. Ofiarom tragedii towarzyszy modlitwa.

„Dla wielu osób fakt, że jedną z najpoważniejszych katastrof lotniczych w Europie przeżyli ich najbliżsi, to prawdziwy cud. Mogliśmy zobaczyć głęboką wiarę u większości rannych i ich rodzin. Wiara pomaga przeżyć chwile tak ciężkie jak te” – powiedział bp César Augusto Franco. Widząc sytuację wielu rodzin, które szukają wyjaśnienia tego, co się stało, można iść za przykładem Jezusa, który pytał na krzyżu: „Ojcze, dlaczego mnie opuściłeś?”, a za chwilę wołał z ufnością: „W Twoje ręce oddaję mojego ducha”.

Bp Franco zapewnił rodziny rannych, że parafie i klasztory klauzurowe modlą się nie tylko za tych, którzy zginęli w katastrofie, ale także o zdrowie dla rannych i za ich najbliższych: „Kościół w Madrycie jest do waszej dyspozycji”. Hierarcha podkreślił wielką ofiarność personelu medycznego oraz kapelanów. Każdemu z rannych podarował różaniec wykonany w Betlejem.

Mszę pogrzebową w intencji ofiar katastrofy lotniczej odprawi kard. Antonio María Rouco Varela, przewodniczący Konferencji Episkopatu Hiszpanii.

Odbędzie się ona 1 września w katedrze Almudena w Madrycie.