nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

KAI/k

dodane 14.08.2008 09:35

Straż Miejska pomaga dzieciom z Afryki

Tarnowscy strażnicy miejscy pomagają dzieciom z Afryki. Funkcjonariusze za własne pieniądze kupili dla nich odzież, zabawki oraz przybory szkolne.

Dwie paczki wyślą do misji prowadzonej przez siostry boromeuszki mikołowskie w miejscowości Mpanshya w Zambii.

– Obejrzeliśmy reportaż o życiu na Czarnym Lądzie i o staraniach misjonarzy, którzy pomagają mieszkańcom Afryki. W Internecie przeczytaliśmy o pełnej poświęcenia pracy sióstr, które prowadzą szpital, hospicjum, szkołę i przedszkole, a teraz budują jadłodajnię. Otaczają opieką osoby mieszkające w promieniu 200 kilometrów wokół misji – mówi Piotr Zygadło z tarnowskiej Straży Miejskiej.

Siostry prowadzą misje od 1978 roku. Wielu chorych, aby dotrzeć do szpitala i przychodni musi wędrować pieszo przez kilka dni. Szpital działa bez prądu. Oświetlenie pochodzi z generatora, który pracuje tylko kilka godzin dziennie.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Tarnowie kompletują jeszcze dwie paczki po 20 kg każda. Znalazły się w nich m.in. kredki, zeszyty, plecaki, oraz środki czystości. W najbliższych dniach wyślą je do Afryki. Zapowiadają, że nie będzie to jednorazowa pomoc.

W przyszłości planują „adopcję na odległość”. Przekazując pieniądze dla konkretnego dziecka pomogą sfinansować jego kształcenie i utrzymanie.

Więcej informacji o pracy sióstr i pomocy dzieciom można znaleźć na stronie www.adopcjaserca.pl

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione