nasze media Najnowszy numer MGN 03/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 12.08.2008 07:57

15 tys. pielgrzymów w Lourdes

Ponad 15 tys. pielgrzymów odwiedza sanktuarium między 11 a 16 sierpnia, aby modlić się i rozważać słowa uczniów w Emaus: «Zostań z nami, Panie».

W tym roku upływa 150 lat od czasu, kiedy Matka Boża ukazała się Bernadecie Soubirous.

W związku z jubileuszem objawień tegoroczna pielgrzymka do Lourdes przybiera charakter międzynarodowy. Szczególnie liczni są wierni z krajów Ameryki i Azji. Dwie duże grupy przybyły ze Stanów Zjednoczonych, z kard. Theodorem McCarrickiem oraz z Gwinei, pod przewodnictwem bp. Cayenne, Emmanuela Lafonta.

Wśród przedstawicieli krajów Azji wyróżniają się Wietnamczycy, którym towarzyszy kard. Jean-Baptiste Pham Minh Man, arcybiskup Ho Chi Minh. Nie brak także wiernych z Korei i Filipin.

Kraje Europy wschodniej są reprezentowane szczególnie przez wiernych z Bułgarii, Rosji oraz z Turcji, przybyłych z bp. Louis-Armelem Pelâtre’em, wikariuszem apostolskim Istambułu.

Organizatorzy podkreślają, że ten międzynarodowy wymiar tradycyjnej krajowej pielgrzymki do Lourdes przypomina, iż wszyscy uczniowie Chrystusa uczestniczą w pielgrzymce, na wzór tych, którzy spotkali Go w drodze do Emaus.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione