nasze media MGN 07/2024

KAI/k

dodane 30.07.2008 15:47

ePielgrzymka dla ePielgrzymów

W roku ubiegłym, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, stworzono Wirtualną Mapę Pielgrzymek: ePielgrzymka.pl - system lokalizacji grup pielgrzymkowych. Na mapie można było obserwować wędrówkę pątników z 22. pieszych pielgrzymek teraz będzie ich ponad 30.

Teraz każdy zainteresowany może zapisać się na e-Liście Pielgrzymów, umieszczając tam swój pseudonim i zdjęcie. W ten sposób będzie mógł pokazać znajomym, że idzie na pielgrzymkę i sprawdzić kogo na niej spotka. Po powrocie zaś uczestnicy pielgrzymki będą mogli wymieniać się swoimi wrażeniami, komentarzami i fotografiami.

W czasie wędrówki pątnicy będą mogli wysyłać MMS-y do specjalnie przygotowanej galerii powstającej w czasie pielgrzymki. Galerie fotografii - znacznie lepszych jakościowo od zdjęć przesyłanych MMS-ami - wykonane przez członków społecznościowego serwisu stanowić mają podsumowanie najważniejszych wydarzeń na pielgrzymce.

Informator pątniczy zawierać będzie trasy wędrówki poszczególnych grup, terminy i miejsca zapisu, historię i opis danej pielgrzymki.

Strona internetowa zawierać będzie Wirtualną Mapę Pielgrzymek, na której w czasie rzeczywistym można obserwować marsz danej grupy pątników. Mapa jest znakomitą informacją dla wszystkich, którzy chcą na trasie odwiedzić pielgrzymów a także pomocą dla mediów, kierowców i wszelkich służb zaopatrujących pielgrzymki w żywność i napoje.

Serwis ePielgrzymka.pl już działa, a od 21 lipca – wymarszu pierwszej z pieszych pielgrzymek również została aktywowana Wirtualna Mapa Pielgrzymek.

« 1 »