nasze media Mały Gość 04/2024

KAI/k

dodane 28.02.2008 09:54

Trwają szkolenia dla wolontariuszy hospicyjów

Rozwój centrów wolontariatu w hospicjach to jeden z głównych celów szkoleń w ramach ogólnopolskiego projektu "Lubię pomagać".

Uczestniczy w nich ponad 100 hospicjów, w tym również domowe hospicjum Caritas w Olsztynie.

Jak informuje Marta Piątek z olsztyńskiego hospicjum szkolenia odbywające się w lutym i marcu mają przygotować koordynatorów do informowania i szkolenia osób chętnych do pracy w wolontariacie a także informować o tym, czym są hospicja i jak można im pomóc.

W tym celu każdy z ośrodków biorących udział w projekcie otrzymał przenośny komputer i rzutnik multimedialny.(...)

Hospicjum domowe Caritas w Olsztynie planuje w najbliższym czasie stworzyć przy pomocy otrzymanego sprzętu multimedialną prezentację skierowaną do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, na temat działalności hospicjum i wolontariatu hospicyjnego, połączoną z prelekcją zachęcającą do czynnego włączenia się w to dzieło.

Natomiast wraz z początkiem wiosny rusza między innymi w Olsztynie kolejna edycja akcji "Pola Nadziei", mającej na celu zebranie funduszy na utrzymanie i rozwój hospicjów.

W tym roku organizatorzy zachęcają również uczniów szkół powiatu olsztyńskiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym lub literackim pod hasłem "Mój przyjaciel jest chory – mój plan, moje marzenie jak mu pomóc".

W projekcie uczestniczy ponad 100 ośrodków hospicyjnych z całej Polski.

« 1 »