nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020

KAI/k

dodane 25.02.2008 10:16

Kard. Bertone odsłonił pierwszy na Kubie pomnik Jana Pawła II

Kard. Tarcisio Bertone odsłonił w sobotę, 23 lutego, w Santa Clara pierwszy na Kubie pomnik Jana Pawła II. Hierarcha podkreślił, że „nie tylko uwieczni on pamięć o obecności papieża w tym mieście”, w którym 22 stycznia 1998 r. Jan Paweł II odprawił swoją pierwszą Mszę św. na kubańskiej ziemi, ale pomoże pamiętać papieskie przesłanie.

Pomnik ten „będzie okazją, by ciągle pamiętać nieprzemijającą aktualność jego przesłania pełnego wiary i nadziei, a w szczególności jego słów na rzecz małżeństwa i rodziny” – powiedział watykański sekretarz stanu do przedstawicieli duchowieństwa, zakonów i świeckich, z którymi spotkał się poprzedniego wieczoru 22 lutego, tuż po przybyciu do Santa Clara.

Jest to pierwszy pomnik przedstawiający papieża Jana Pawła II postawiony na terenie publicznym, czyli nie będącym własnością Kościoła.

Oprócz figury znajdują się tam dzwonnica i krzyż, ustawione naprzeciwko rzeźby papieża. Całość zdobi napis, przypominający słowa Ojca Świętego: „Nie bójcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 4
  kawa
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44

Najwyżej docenione