nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

Radio Watykańskie/k

dodane 19.02.2008 09:21

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przeciwko narkotykom

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży rozpoczęło program edukacyjny pod nazwą: „Dlaczego STOP narkotykom?”. Jego celem jest uświadomienie młodzieży zagrożeń płynących z przyjmowania narkotyków.

Elementem kampanii jest zrealizowany pod redakcją Małgorzaty Ajszpur film dokumentalny. Obraz adresowany do młodzieży i rodziców oraz scenariusze zajęć lekcyjnych trafią do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

„To nie jest tylko program telewizyjny, który ma spełniać funkcje informacyjne, edukacyjne i profilaktyczne. To także spotkania, dyskusje i prelekcje w środowiskach. Ten program ukazuje świadectwo młodych ludzi o konsekwencjach zażywania narkotyków, a także wypowiedzi specjalistów, jak rozpoznać, czy dziecko bierze narkotyki albo jakie są formy i możliwości pomocy rodzinie i osobie uzależnionej” – podkreśliła Małgorzata Ajszpur.

W program „Dlaczego STOP narkotykom?” zaangażowały się już władze samorządowe województwa lubuskiego i kuratorium oświaty, a także młodzież mająca doświadczenia uzależnień od narkotyków.

« 1 »