nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

KAI/k

dodane 22.10.2007 09:00

Papież modlił się o owoce spotkania "Ludzie i religie"

W niedzielę papież pozdrowił uczestników międzynarodowego spotkania pokojowego z cyklu "Ludzie i religie", jakie rozpoczęło się wczoraj w Neapolu.

- Oby ta ważna inicjatywa kulturalna i religijna przyczyniła się do umocnienia pokoju na świecie - powiedział Ojciec Święty, prosząc wiernych o modlitwę w tej intencji.

Przed modlitwą "Anioł Pański", Papież powiedział:

Na zakończenie tej uroczystej Celebracji pragnę ponowić pod adresem was wszystkich, drodzy neapolitańscy przyjaciele, moje pozdrowienie i podziękowanie za serdeczne przyjęcie, jakie mi zgotowaliście. Szczególne pozdrowienie chciałbym, skierować do delegacji, przybyłych z różnych stron świata, by wziąć udział w międzynarodowym spotkaniu pokojowym, zorganizowanym przez Wspólnotę św. Idziego, którego temat brzmi: "Dla świata bez przemocy - Religie i kultury w dialogu". Oby ta ważna inicjatywa kulturalna i religijna przyczyniła się do umocnienia pokoju na świecie.(...).

Niechaj Najświętsza Panna otoczy też opieką tych, którzy na rozmaite sposoby, angażują się na rzecz dobra wspólnego i sprawiedliwego ładu społecznego (...)

« 1 »