nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 17.09.2007 06:45

Arturo Mari otworzył wystawę zdjęć Jana Pawła II w Poznaniu

Papieski fotograf Arturo Mari otworzył w Poznaniu wystawę swoich zdjęć ukazujących pontyfikat Jana Pawła II.

Otwarta w Muzeum Archidiecezjalnym ekspozycja, zatytułowana "Spotkania Jana Pawła II w obiektywie Arturo Mari", czynna będzie do połowy grudnia.

"Moje fotografie wyrażą więcej, niż moje słowa. Dlatego oddaję głos wszystkim zdjęciom, które zostały tutaj, w tym znamienitym gmachu, zgromadzone. Poprzez nie wyrażam miłość Ojca Świętego. Bóg zapłać!" - powiedział Mari.

Wśród 140 zdjęć są ujęcia pokazujące spotkania Jana Pawła II z Matką Teresą z Kalkuty i Dalajlamą, a także z Lechem Wałęsą, z prezydentem Stanów Zjednoczonych, Georgem Bushem i przywódcą Kuby, Fidelem Castro oraz z rosyjskim pisarzem, Aleksandrem Sołżenicynem.

Obok nich są zdjęcia z pielgrzymek Ojca Świętego do Ojczyzny, a także do Fatimy w 1982 r., gdzie Jan Paweł II dziękował Matce Bożej za ocalenie życia w zamachu z 13 maja 1981 r. oraz fotografia ze Światowego Dnia Młodzieży w 1997 r. w Paryżu, pokazująca Papieża trzymającego się za ręce z młodymi ludźmi.

Nie brakuje zdjęć Jana Pawła II z dziećmi.

Jedna z fotografii pokazuje spacerującego w lesie Papieża z różańcem w dłoni, zaś inna - Papieża trzymającego niedźwiadka koala.

Jest również słynne zdjęcie z Wielkiego Piątku 2005 r., na którym zmożony chorobą Ojciec Święty całuje krzyż, oglądając telewizyjną transmisję z Drogi Krzyżowej w Koloseum, w której nie mógł już osobiście wziąć udziału.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione