nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 16.07.2007 08:45

Miłość sercem życia chrześcijańskiego

“Na widok tych łąk i lasów, szczytów skierowanych ku niebu spontanicznie rodzi się w duszy pragnienie chwalenia Boga za cuda stworzenia. Nasz podziw dla piękna natury z łatwością przechodzi w modlitwę” – powiedział Benedykt XVI spotykając się z pielgrzymami i mieszkańcami Lorenzago di Cadore na modlitwie Anioł Pański.

Papież zwracił też uwagę, że „sercem” życia chrześcijańskiego jest miłość, która uzdalnia do dawania świadectwa. Zapowiedział, że temu tematowi poświęci swe przesłanie na 23. Światowe Dni Młodzieży. Ich temat brzmi „Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami”.

“Drodzy młodzi! Zachęcam was do refleksji nad tym tematem w najbliższych miesiącach, abyście się przygotowali na wielkie spotkanie, które odbędzie się w Sydney w Australii za rok, właśnie w tych dniach lipca. Wspólnoty chrześcijańskie tego umiłowanego narodu już dokładają starań by was przyjąć. Wyrażam im wdzięczność za podejmowane wysiłki. Maryi, którą jutro będziemy wspominać jako Matkę Bożą z Góry Karmel, zawierzam przygotowania i przebieg najbliższego spotkania z młodzieżą całego świata. Zapraszam was, przyjaciół ze wszystkich kontynentów, do licznego w nim udziału” – powiedział Benedykt XVI.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione