nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

Radio Watykańskie/Brat Marek, Taizé

dodane 11.07.2007 08:47

Wakacyjny najazd na Taize

W pierwszym tygodniu wakacji ekumeniczna wspólnota w Taizé gości 2,5 tysiąca młodych ludzi z ponad 40 krajów. Większość przyjechała autokarami w ubiegłą niedzielę, przeważnie z Niemiec i Holandii. Duże grupy przybyły także z Rumunii, Litwy, Szwecji i z Polski.

Młodzi Polacy ze swymi duszpasterzami pojawili się na naszym wzgórzu zaraz po zakończeniu roku szkolnego. Już w ostatnim tygodniu czerwca gościliśmy dużą grupę licealistów z diecezji gliwickiej, w ubiegłym tygodniu grupy z diecezji tarnowskiej i poznańskiej oraz grupę uczennic z różnych miast Polski, którą zorganizowały siostry urszulanki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pniewach. W tym tygodniu największa grupa z Polski to młodzież z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z Redzie ze swym duszpasterzem.

W Taizé wszyscy młodzi ludzie trzy razy dziennie gromadzą się wokół wspólnoty braci na wspólną modlitwę. W dniu przyjazdu niejednemu z nich wydaje się, że to będzie jakieś wielkie wyzwania, tymczasem już po kilku takich modlitewnych spotkaniach bardzo wielu twierdzi, że te chwile wspólnie z innymi spędzane w kościele są dla nich najważniejsze. Po porannej modlitwie wszyscy codziennie uczestniczyć będą w katechezach biblijnych. Młodych ludzi zapraszamy w Taizé do pogłębiania wiary u jej źródeł.

 • Zajrzyj do Taize:www.taize.fr
 • « 1 »

  Najaktywniejsi użytkownicy

  • 1
   wojas004
   ostatnia aktywność: 21.06.2018
   łączna liczba komentarzy: 93
  • 2
   Slotkakotka
   ostatnia aktywność: 06.03.2018
   łączna liczba komentarzy: 1
  • 4
   AnnaŻ
   ostatnia aktywność: 03.05.2018
   łączna liczba komentarzy: 2
  • 5
   KociaAnia
   ostatnia aktywność: 24.05.2018
   łączna liczba komentarzy: 26