nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

KAI/k

dodane 12.06.2007 10:13

Raport o zespołach satanistycznych

W lipcu ma powstać raport o rockowych zespołach satanistycznych działających i koncertujących w Polsce w ostatnich 20 latach. Jego autorem jest Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami pod kierownictwem Ryszarda Nowaka.

Raport pod nazwą "Rockowe zespoły satanistyczne w Polsce" opisywać będzie ponad 80 polskich zespołów rockowych i blackmetalowych propagujących, w jawny lub ukryty sposób, satanizm.

Opracowanie zostanie przesłane do wszystkich diecezji oraz prowadzonych przez ojców dominikanów ośrodków zajmujących się monitorowaniem działalności sekt i ruchów parareligijnych.

Oprócz zespołów polskich, raport ma zawierać spis koncertów grup satanistycznych, które koncertowały w Polsce w latach 1986-2007.

Dokument będzie także zawierał listę wszystkich najważniejszych muzycznych imprez satanistycznych w naszym kraju. Co roku za poparciem władz lokalnych organizuje się ich kilkanaście.

Podczas pracy nad raportem Ryszard Nowak sięgnął po opinie polskich muzykologów, zdaniem których muzyka zespołów satanistycznych niejednokrotnie odznacza się wysokim poziomem artystycznym. - Jednak nie on jest najważniejszy i nie to ma docierać do młodych ludzi, tylko ideologia nienawiści i zniszczenia - mówi Nowak.

« 1 »