nasze media Najnowszy numer GN 06/2021

TVP/g

dodane 27.05.2007 14:23

Narodziny w samolocie

Australijska doktor przyjęła skomplikowany poród w samolocie nad Pacyfikiem, na wysokości 10 tysięcy metrów, ratując życie matki i dziecka.

Pani Jenny Cook, lekarz – położnik, lecąca rejsem z Nowej Zelandii do Chile, została wezwana przez załogę samolotu do młodej Brazylijki, która skarżyła się na silne bóle.

Pacjentka, ubrana w luźną suknię, zapewniała, że nie jest w ciąży. Tymczasem pani doktór stwierdziła, że właśnie zaczął się poród, a niewłaściwe ułożenie płodu grozi uduszeniem dziecka.

Dysponując jedynie zestawem pierwszej pomocy i maską tlenową z wyposażenia samolotu, Jenny Cook szczęśliwie doprowadziła poród do końca, ratując niefrasobliwą matkę i jej córeczkę.

– Nie wiem doprawdy, co bym zrobiła, gdyby dziecko zaczęło się dusić, albo gdyby doszło do silnego krwawienia – powiedziała lekarka, gdy opadły już pierwsze emocje. – Nie wyobrażam sobie jak mogłabym zrobić cesarskie cięcie bez narkozy. Zresztą miałam tylko plastikowy nożyk do kanapek – dodała Jenny Cook.

Zaradna pani doktor stała się bohaterką rejsu i została natychmiast przeniesiona do pierwszej klasy. Na pytania stewardes co mogą zrobić dla dziecka odpowiedziała bez wahania: Jak to co? Róbcie jej zdjęcia

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione