nasze media MGN 06/2021

PAP/k

dodane 10.05.2007 12:22

Piątek, 11 maja - dzień bez śmiecenia

11 maja mamy pierwszą "oficjalną" okazję... by nie śmiecić.

Pomysł obchodów pierwszego Dnia Bez Śmiecenia narodził się wśród młodzieży, reprezentującej kilkanaście krajów Europy, na międzynarodowym spotkaniu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży”.

Zamiast tysięcy plakatów i ulotek, kilkadziesiąt tysięcy osób otrzy sma internetową kartkę - tak organizatorzy akcji chcą propagować m.in. selektywną zbiórkę śmieci.

Każdego roku Polska wytwarza prawie 4 tys. ton odpadów opakowaniowych, z których dałoby się ułożyć linię o długości 3,5 tysiąca kilometrów. Poza nimi produkujemy odpady komunalne, niebezpieczne, odpady z budów i remontów i wiele innych.

„Śmiecimy każdego dnia – musimy zatem wiedzieć, jak robić to świadomie i z głową” – mówią organizatorzy akcj.

Segregowanie odpadów wciąż jest nam obce. Polacy pozyskują rocznie zaledwie ok. czterech kilogramów odpadów na mieszkańca, podczas gdy w Czechach jest to 19 kg, a w Niemczech nawet 76 kg.

11 maja w Polsce odbędą się liczne kampanie informacyjne, pokazy spotów promujących segregowanie śmieci oraz konkursy związane z tematyką ochrony środowiska.

Informacje o Dniu Śmiecenia rozesłane zostaną do kilkudziesięciu tysięcy internautów za pomocą specjalnej kartki internetowej.

Ma ona dwa zadania – po pierwsze zachęcić do kliknięcia i zapoznania się ze stroną akcji (www.dzienbezsmiecenia.pl), a po drugie rozpowszechnić akcję wśród znajomych, współpracowników czy krewnych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://www.dzienbezsmiecenia.pl. Zawarte na niej treści, adresowane do różnych grup odbiorców w przystępny sposób wskazują na istotę selektywnej zbiórki i sposoby jej prowadzenia.

Organizatorzy apelują: śmieć z głową, czyli popieraj recykling i segreguj odpady!

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione