nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 07.05.2007 09:27

Z Jezusem do dyskoteki

W Madrycie, 6 maja, ponad 5 tys. młodzieży wzięło udział w uroczystościach kończących tzw. „Misję Młodych”. Rozpoczęła się ona 12 listopada 2006 r. a jej celem było przekazanie wiary w Chrystusa najmłodszym pokoleniom.

„Szliśmy do barów, na dyskoteki, do tych miejsc, gdzie spotykają się ludzie młodzi, aby tam mówić im o Chrystusie”, dzielił się z uczestnikami spotkania 19-letni Javier.

„Kapłanom często trudno dotrzeć do pewnych środowisk, więc my poszliśmy do naszych rówieśników. Reakcje owszem były różne, ale było warto. Wiele osób odkryło Chrystusa, w którego wierzymy ”, mówiła z kolei studentka psychologii María José.

„Misja Młodych nie kończy się dzisiaj, ale trwała będzie dalej” - powiedział do zebranych kard. Antonio María Rouco Varela, który przewodniczył uroczystościom. W przyszłym roku duszpasterskim obejmie ona zwłaszcza młode rodziny.

Oprócz świadectw uczestników Misji Młodych przewidziano także liczne spotkania tematyczne, koncerty zespołów muzycznych, m.in. Gen Verde, oraz czuwania modlitewne. 5 maja po południu święcenia diakonatu przyjęło 16 seminarzystów. Młodzież oddała także wzruszający hołd Janowi Pawłowi II - „83-letniemu młodzieńcowi”, jak sam się określił żegnając się z Madrytem w 2003 r.

W pierwszym tygodniu sierpnia uczestnicy Misji Młodych udadzą się w pielgrzymce do Rzymu, gdzie 8 sierpnia spotkają się z Benedyktem XVI.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione