nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 30.04.2007 14:01

Beatyfikacja siostry Marii Rosy

W katedrze w Rimini nad Adriatykiem beatyfikowano zmarłą w 1972 r. s. Marię Rosę Pellesi, franciszkankę misjonarka Chrystusa.

Aktu beatyfikacji 29 kwietnia dokonał z upoważnienia Papieża prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard. José Saraiva Martins.

„Siostra Maria Rosa żyła nie w murach klasztornych, ale w sanatorium – o. Florio Tessari, postulator sprawy beatyfikacyjnej - Przeżywała tam w zwyczajnej codzienności niezwykłą bliskość Boga, co potwierdza, że świętość jest dla wszystkich i możliwa jest wszędzie".

Bruna Pellesi urodziła się w r. 1917 w Morano di Prignano koło Modeny na północy Włoch. Była ostatnim z dziewięciorga dzieci w niezamożnej chłopskiej rodzinie. Przeżyła szczęśliwe dzieciństwo i młodość, przeczuwała jednak, że będzie wiele cierpieć.

Z 55 lat życia 27, spędziła w szpitalach i sanatoriach. Już jako szesnastolatka Bruna musiała zająć się sześciorgiem małych dzieci, poniżej 4. r. życia, pozostawionych przez dwie zmarłe bardzo młodo szwagierki.

23-letnia wstąpiła do zgromadzenia franciszkanek misjonarek Chrystusa, przyjmując imię Maria Rosa. Jednak już po 5 latach pobytu w klasztorze zachorowała na gruźlicę. Odtąd była stale na leczeniu.

Przed śmiercią słabnącym głosem powiedziała współsiostrom: „Liczy się tylko to, by kochać Boga. Jestem szczęśliwa, że umieram kochając, że kocham wszystkich”.

S. Maria Rosa Pellesi zmarła w 1972 r. Już w 5 lat później rozpoczął się jej proces beatyfikacyjny.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione