nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

KAI/g

dodane 30.04.2007 10:30

Hodowcy gołębi modlili się w Bydgoszczy

Kilkudziesięciu członków Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych uczestniczyło we Mszy św. z okazji rozpoczęcia nowego sezonu.
Przed wspólną modlitwą poświęcono specjalne środki transportu do przewożenia ptactwa oraz gołębie, które zostały wypuszczone w pierwszy lot.

Opiekunem i kapelanem związku jest myśliwy ks. kanonik Ryszard Pruczkowski. - Cieszy mnie to, że związek ciągle się rozwija. Przychodzą tutaj całe rodziny. To środowisko obejmuje wszystkie klasy społeczne. Począwszy od bezrobotnych i bezdomnych, którzy mają swój gołębnik, po profesorów uniwersytetu - powiedział.

Każdego roku w uroczystościach biorą udział władze bydgoskiego związku hodowców. - To jest dla nas wielkie święto. Takie uroczystości jednoczą oraz pozwalają patrzeć perspektywicznie na kolejny sezon - powiedział Zbigniew Gaul, członek zarządu. - Nasz sezon jest długi. Trwa całe lato. Zajmujemy się wysyłaniem gołębi na loty. To jest poświęcenie naszych środków transportu oraz ukochanych zwierząt, abyśmy szczęśliwie ten czas przetrwali. Aby tych gołębi zginęło jak najmniej - dodał Mirosław Rychlik, prezes Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych w Bydgoszczy.

W Bydgoszczy Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych ma dwa oddziały. Pod jego opieką pozostaje około 15 tysięcy gołębi. Oprócz majowego spotkania gołębiarze gromadzą się w pierwszą niedzielę października na Górze Świętej Anny.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione