nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020

KAI/g

dodane 22.04.2007 05:27

Papież spotkał się z młodzieżą

Nie lękajcie się ofiarować swego życia Jezusowi - zachęcał młodych Benedykt XVI podczas swej czwartej podróż na terenie Włoch.

Papież przyleciał wieczorem 21 kwietnia helikopterem z Vigevano do Pawii. Na placu przed miejscową katedrą Benedykt XVI spotkał się z młodzieżą tamtejszej diecezji.

Wyrażając zadowolenie, że jego wizyta w Pawii rozpoczyna się od spotkania z młodzieżą, Papież powiedział: "Przybywam do was dzisiaj, aby powtórzyć wiecznie młode orędzie, by powierzyć wam przesłanie, które, kiedy się je przyjmie, zmienia życie człowieka, odnawia je i wypełnia. Kościół głosi to przesłanie ze szczególną radością w czasie Wielkanocy: Chrystus zmartwychwstały żyje wśród nas! Iluż waszych rówieśników w ciągu dziejów spotkało Go i zostało Jego przyjaciółmi, drodzy młodzi; poszło za Nim wiernie i swoim życiem dało świadectwo Jego miłości!".

"Nie lękajcie się zatem ofiarować swej egzystencji Chrystusowi: On nigdy nie zawodzi naszych oczekiwań, ponieważ wie, co jest w naszym sercu. Idąc za Nim wiernie nie będzie wam trudno znaleźć odpowiedź na pytanie, które nosicie w sercu: "Co mam czynić? Jakie zadanie czeka mnie w życiu?". Kościół, który potrzebuje waszego zaangażowania, ażeby zwłaszcza waszym rówieśnikom nieść orędzie Ewangelii, wspiera was na drodze poznawania wiary i miłości do Boga i do braci. Społeczeństwo, które naznaczone jest w tych naszych czasach przez niezliczone przemiany społeczne, czeka na wasz wkład w budowę wspóżycia mniej egoistycznego i bardziej solidarnego, rzeczywiście ożywianego przez wielkie ideały sprawiedliwości, wolności i pokoju", mówił Benedykt XVI.

Na zakończenie krótkiego spotkania Papież zawierzył młodych mieszkańców Pawii Matce Bożej, prosząc wraz z nimi, aby pomogła im nie poddawać się w chwilach niepowodzenia i ufać zawsze Panu. "Dziękuje wam za to spotkanie i z serca wszystkim błogosławię. Dobranoc i do zobaczenia jutro!", powiedział Papież.


« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione