nasze media MGN 10/2020

KAI/g

dodane 01.04.2007 17:22

Abp Nycz objął archidiecezję warszawską

Przed południem nowy metropolita, abp Kazimierz Nycz odprawił Mszę św. archikatedrze św. Jana. W nabożeństwie obok wielu wiernych uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych, w tym prezydent wraz z małżonką, premier, marszałek sejmu oraz działacze samorządowi.

„Poślubiam dziś Kościół warszawski, całuję ołtarz do składania Najświętszej Ofiary i zasiadam na katedrze, z której będę głosić słowa Najwyższego Nauczyciela - Jezusa Chrystusa” - powiedział w homilii abp Kazimierz Nycz.

- Służba jest synonimem autentycznego rządzenia i wywyższenia w oczach Boga - powiedział arcybiskup. Niestety, mimo postępu wiedzy, techniki i rozumienia siebie, człowiek, partie polityczne co jakiś czas schodzą z drogi służby w jej wynaturzenie, z cyniczną pogardą dla człowieka i jego praw. Dlatego mówię to z całą mocą nie wolno nam zrezygnować z promowania wizji świata i porządku społecznego z pojęciem służby na pierwszym i naczelnym miejscu” - stwierdził arcybiskup.

Kończąc abp Kazimierz Nycz, dodał: „Serdecznie proszę, przez wstawiennictwo patronów archidiecezji, metropolii i miasta, o modlitwę za Kościół warszawski i za moje w nim posługiwanie”.

Po Mszy św. abp Kazimierz Nycz i koncelebransi nawiedzili groby Sług Bożych: kard. Augusta Hlonda i kard. Stefana Wyszyńskiego.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione