nasze media Mały Gość 04/2024

dziennik.pl/g

dodane 01.04.2007 16:59

Złoty medal dla Sawrymowicza

Złoty medal Mateusza Sawrymowicza na 1500 metrów stylem dowolnym jest pierwszym złotym medalem podczas pływackich mistrzostwach świata w Melbourne.

Mateusz Sawrymowicz ma 19 lat, pochodzi z Lublina
Początkowo Sawrymowicz był sprinterem. Najchętniej pływał na 50 metrów kraulem. Pierwszy trener młodego pływaka, Bogdan Jardzoch namówił go żeby się przerzucił na długie dystanse. Efekty widać gołym okiem. Sawrymowicz wyrósł na jednego z najlepszych na świecie na 1500 metrów stylem dowolnym.

Mistrz świata dość późno zaczął się ścigać. "Większość chłopaków grała w piłkę nożną, ale mnie jakoś szczególnie do tego nie ciągnęło. Na początku pływanie to było tylko hobby. Do szkoły sportowej poszedłem dopiero w szóstej klasie" - opowiadał Sawrymowicz.

Pływak uwielbia jeździć na deskorolce i desce snowboardowej. "Niestety, obie przyjemności są bardzo kontuzjogenne. Muszę bardzo uważać. Właśnie przez snowboard i groźny uraz barku mój brat Bartek przestał trenować pływanie, a zapowiadał się nieźle. Może to i dobrze, że nie mam teraz na to czasu" - przyznał.

Medale Polaków na mistrzostwach świata w Melbourne:

Złoty:
Mateusz Sawrymowicz - 1500 m st. dowolnym

Srebrne:
Otylia Jędrzejczak - 400 m st. dowolnym
Przemysław Stańczyk - 800 m st. dowolnym

Brązowy:
Otylia Jędrzejczak - 200 m st. motylkowym

« 1 »