nasze media Najnowszy numer MGN 02/2022

IAR/k

dodane 30.03.2007 11:18

Liturgia pokutna papieża z młodzieżą

Benedykt XVI przewodniczył, w czwartek 29 marca, wieczorem w Watykanie liturgii pokutnej z udziałem rzymskiej młodzieży. Przy tej okazji papież po raz pierwszy od początku pontyfikatu zasiadł w konfesjonale bazyliki św. Piotra.

Spotkanie związane było z przygotowaniami do tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży, który obchodzony będzie na szczeblu diecezjalnym w Niedzielę Palmową.

Było to, jak powiedział Benedykt XVI, spotkanie wokół Krzyża, celebracja miłosierdzia Bożego, które każdy może zaznać w sakramencie spowiedzi.

Papież podkreślił, że chociaż na chrzcie człowiek otrzymał nowe życie, nie wyzwolił się ze słabości i skłonności do grzechu. Dlatego, jak podkreślił, tak ważne jest przychodzenie do konfesjonału. Zanim Benedykt XVI i około pięćdziesięciu księży zaczęło spowiadać, siedem par młodych ludzi prosiło Boga o wybaczenie siedmiu grzechów głównych, czyli pychy, chciwości, nieczystości, zazdrości, nieumiarkowania w jedzeniu i piciu, gniewu i lenistwa.

Wśród przejawów nieczystości wymieniono pornografię, prostytucję i pedofilię, stosunki przed- i pozamałżeńskie, a także nieskromność w ubieraniu się.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione