nasze media Najnowszy numer GN 06/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 12.03.2007 09:09

Modlitwa za ofiary terroryzmu

Mieszkańcy Hiszpanii modlili się 11 marca za ofiary terroryzmu. Równo trzy lata temu w brutalnym zamachu w Madrycie, o który podejrzewa się Al-Kaidę, zginęły 192 osoby, a blisko 2 tys. zostało rannych. Wśród ofiar było 4 Polaków, w tym 7-miesięczna Patrycja.

Prymas Hiszpanii, abp Antonio Cañizares, przewodniczył w Toledo uroczystej Eucharystii w intencji „ofiar tej straszliwej zbrodni: tych, którzy zginęli, tych, którzy zostali ranni fizycznie i duchowo, za ich rodziny oraz za wszystkie ofiary terroryzmu”.

Pod hasłem „Pokój to imię Boga” wspólnota św. Idziego zorganizowała w Madrycie międzyreligijne czuwanie modlitewne w intencji pokoju. Wziął w nim udział m. in. imam madryckiego meczetu oraz muzułmańskie rodziny, które straciły swoich najbliższych w zamachu. Międzyreligijne spotkanie miało na celu „przypomnieć wolę wszystkich religii, aby pracować razem na rzecz pokoju i odrzucić przemoc i terroryzm”.

W południe król Juan Carlos odsłonił pomnik ku czci ofiar zamachu na placu przed stacją Atocha. Jest to 11 metrowa nieregularna bryła szklana, która składa się z dwóch części: kopuły oraz swego rodzaju sali. Na kopule umieszczono napisy, jakie zostawiali ludzie w pobliżu stacji Atocha po zamachu.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione