nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023

PAP/k

dodane 26.01.2007 09:05

Śluby w zamkowej kaplicy

Sporą atrakcją dla młodych par może być już wkrótce ceremonia ślubna w unikatowej kaplicy, mieszczącej się w Baszcie Boskiej renesansowego zamku w Krasiczynie.

W kaplicy tej trwają ostatnie prace wykończeniowe po trwającym ponad trzy lata remoncie. Pod względem bogactwa zdobniczego i architektonicznego kaplica przypomina najcenniejsze tego typu zabytki włoskiego renesansu. W Polsce porównać ją można jedynie z Kaplicą Zygmuntowską na Wawelu.

Obecnie uzupełniana jest zabytkowa posadzka. Konserwatorzy zamierzają też zrekonstruować wyposażenie ruchome kaplicy, w tym wczesnobarokowy ołtarz.

"Po zakończeniu wszystkich prac kaplica będzie ponownie konsekrowana i wtedy mogą odbywać się tam śluby. Planujemy to już na wiosnę tego roku" - powiedziała dyrektor obiektu, Stanisława Majewska.

Od kilku lat stylowe wnętrza krasiczyńskiego zamku są udostępniane nowożeńcom i ich gościom na przyjęcia weselne. Tradycją stało się także to, że młode pary, które biorą ślub np. w pobliskim Przemyślu, obowiązkowo odwiedzają wspaniały park otaczający krasiczyński zamek.

« 1 »