nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

KAI/g

dodane 30.12.2006 15:56

Młodzi Libańczycy znów przyjechali do Polski

Salezjańska młodzież z Libanu późnym wieczorem 29 grudnia przybyła do Polski. Grupę już po raz drugi zaprosili księża salezjanie z Ośrodka Misyjnego w Warszawie.

- Salezjańska młodzież z Libanu, pomimo tylu lat wojny, potrafiła zachować pogodę ducha - podkreśla o. Maciej Makuła z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. - Są to ludzie wychowani przez salezjanów w Libanie, uczą się tam, chodzą do oratorium, tworzą własne piosenki, nagrywają własne płyty.

Siedmioosobowa grupa młodzieży gościć będzie w Polsce od 29 grudnia 2006 do 10 stycznia 2007. Prezentować będzie program słowno-muzyczny "Razem dla Pokoju". Program ten składa się z tradycyjnych pieśni i piosenek libańskich związanych z Bożym Narodzeniem. W trakcie śpiewów pokazywane będą slajdy przedstawiające przyrodę libańską i sceny z życia różnych wspólnot wyznaniowych tego kraju.
Hasło "Razem dla Pokoju" jest bardzo aktualne - twierdzi o. Maciej Makuła - gdyż kolejna wojna w Libanie wisi na włosku.

Młodzież promować też będzie płytę pt. "Mały Anioł". Zawiera ona kolędy i pieśni związane z Bożym Narodzeniem, śpiewane w języku arabskim, francuskim i włoskim. Dochód ze sprzedaży płyty pokryje m.in. koszty przelotu z Polski do Libanu.

Libańczycy koncertować będą m.in. w kilku warszawskich parafiach, wystąpią też w Radiu Józef i Radiu Vox, a także podczas specjalnego wieczoru kolęd w Płocku. Odwiedzą również Zakopane. W Warszawie zatrzymają się w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym.

« 1 »