nasze media Mały Gość 06/2024

KAI/J/k

dodane 23.10.2006 11:02

Szkoła kontaktu z Bogiem

Szkoła Kontaktu z Bogiem rozpoczęła tegoroczne wizyty w szkołach średnich. Jest to inicjatywa jezuicka.

Młodzi jezuici w zainteresowanych placówkach edukacyjnych wykonują 45- minutowe prezentacje. Chc w ten sposób pobudzić młodzież do refleksji nad ich wiarą i stylem życia. Podczas spotkania uczniowie są zapraszani na czterodniowe rekolekcje w milczeniu, organizowane przez SKB na terenie całej Polski.

Szkoła Kontaktu z Bogiem to trzy i pół dnia intensywnej nauki modlitwy. Przeznaczona jest dla młodzieży w wieku od 16, która pragnie, aby jej wiara była żywa

Opuszcza się wówczas miejsce zamieszkania, aby w klimacie milczenia i przebywania z Bogiem pogłębić swoje życie duchowe. Uczestnicy Szkoły uczą się przede wszystkim medytacji, którą jezuici praktykują już od pięciuset lat. Oprócz tego młodzi zyskują świeże spojrzenie na Pismo Święte i sens swojego życia.

Codziennie jest Msza św., indywidualny spacer, trzy posiłki, czas na lekturę Pisma Świętego oraz piętnastominutowa rozmowa z osobą zakonną, która towarzyszy w nauce modlitwy.

"Na Szkołę Kontaktu z Bogiem przyjechałam, gdyż chciałam odnowić moją wiarę. Chciałam z powrotem uczynić ją spontaniczną i ekspresyjną. Dostałam o wiele więcej. Dzięki tym rekolekcjom odkryłam, że do Jezusa można dotrzeć tylko przez milczenie. Aby wyciszyć rozhukaną duszę, karmiącą się głośnym życiem codziennym potrzebowałam dużo skupienia, ciszy i medytacji" - tak pisze o swoim doświadczeniu jedna z uczestniczek Szkoły.

« 1 »