nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

KAI/kb

dodane 05.09.2006 10:12

Papież jedzie do Bawarii

W Bawarii dobiegają końca przygotowania do wizyty Benedykta XVI, którą zaplanowano na 9 - 14 września.

W niedzielę w 750 parafiach archidiecezji Monachium-Fyzynga odczytano list kard. Friedricha Wettera z okazji wizyty, którą nazwał on "dniami błogosławieństwa".

Kard. Wetter wezwał Bawarczyków do "serdecznego przyjęcia" Ojca Świętego: "Towarzyszmy mu duchowym współuczestnictwem w czasie odwiedzin a tym samym dni, podczas których Benedykt XVI jest z nami, będą dniami błogosławieństwa dla naszej archidiecezji i całego naszego kraju".

W Monachium dużą atrakcją dla mieszkańców i turystów było pojawienie się na ulicach miasta papamobilu z rejestracją SCV 1 w towarzystwie kolumny 50 samochodów. Kremowy mercedes przejechał trasę jaką Benedykt XVI pokona z lotniska do centrum miasta, gdzie znajdują się główne miejsca związane z papieską pielgrzymką w stolicy Bawarii: kolumna Mariensaule, katedra Najświętszej Marii Panny (Frauenkirche), Pałac Holnstein, siedziba arcybiskupów monachijskich, która będzie rezydencją Benedykta XVI.(...)

Kierowcami papieża będzie dwóch 30-letnich urzędników służby bezpieczeństwa, którzy w rozmowie z lokalnym dziennikiem "Muenchner Merkur" powiedzieli, zdradzając już lekkie poddenerwowanie, że prowadzenie papieskiego pojazdu jest dla niech czymś szczególnym i wielkim zaszczytem.(...)

W Regensburgu ordynariusz miejscowej diecezji bp Gerhard Mueller w towarzystwie brata papieża, ks. Georga Ratzingera, poświęcił ołtarz(...).

12 września na Mszy św. celebrowanej tam przez Benedykta XVI oczekuje się ok. 350 tys. wiernych.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione