nasze media Najnowszy numer MGN 03/2021

KAI

dodane 28.08.2006 09:30

Papież o Ślubach Jasnogórskich

Niech Śluby Jasnogórskie, z których zrodziło się wiele dóbr duchowych, nadal inspirują Kościół w Polsce - zaapelował Benedykt XVI do Polaków obecnych na modlitwie "Anioł Pański" w Castel Gandolfo. Po włosku wezwał katolików do zaangażowania się w ramach dialogu z innymi chrześcijanami w ochronę środowiska naturalnego.

Poprzedzające modlitwę rozważanie papież poświęcił postaciom św. Moniki i jej syna, św. Augustyna. Wskazał, że ich świadectwo może być wielką pomocą dla rodzin w naszych czasach. Przypomniał, że św. Augustyn miał charakter buntowniczy.

- Ileż trudności i dziś występuje w stosunkach rodzinnych i jak wiele matek smuci się, że ich dzieci obierają błędne drogi! - stwierdził Ojciec Święty.

Dodał, że św. Monika uczy, iż trzeba w takich sytuacjach nie poddawać się i modlić. Dzięki poszukiwaniu prawdy i modlitwie matki św. Augustyn w końcu odkrył w Chrystusie ostateczny sens swojego życia i historii - wskazał Benedykt XVI.

Po słowach: "Pozdrawiam wszystkich Polaków", obecny na dziedzińcu papieskiej rezydencji Suwalski Chór Kameralny zaśpiewał mu "Barkę", której wykonanie papież nagrodził brawami.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione