nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022

PAP/aś

|

PAP

dodane 10.11.2022 11:19

Zwiedzanie sejmu

W Święto Niepodległości można zwiedzić Sejm. Kto nie da rady, zachęcamy do czytania do listopadowego Małego Gościa.

Piątek, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, będzie dniem otwartym w Sejmie. W godz. 10 - 16 będzie można zobaczyć najciekawsze miejsca w kompleksie budynków przy ul. Wiejskiej, m.in. sale: Posiedzeń i Kolumnową, a także Korytarz Marszałkowski - poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu.

"Tradycyjnie, 11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza wszystkich zainteresowanych do zwiedzania najważniejszych i najciekawszych miejsc w kompleksie budynków przy ul. Wiejskiej" - napisało CIS.

Gmach Sejmu będzie otwarty dla gości w godz. 10-16, nie będzie potrzebna rezerwacja ani wcześniejsze uzyskanie zaproszenia.

Trasa zwiedzania poprowadzi poprzez sejmowe kuluary, szczególne miejsce, na co dzień dostępne tylko dla sprawujących mandat. "Będzie można także zobaczyć Salę im. Kazimierza Pużaka, popularnie nazywaną Kolumnową, jedną z najpiękniejszych w kompleksie sejmowym. Dodatkową atrakcją w Sali Kolumnowej będzie stoisko Wydawnictwa Sejmowego, oferujące ciekawe pozycje z zakresu prawa, historii i współczesności parlamentaryzmu" - podkreślono w komunikacie CIS.

Ponadto - jak dodano - zwiedzający zobaczą Salę Posiedzeń Sejmu z perspektywy galerii, Korytarz Marszałkowski, stanowiska pracy sejmowych dziennikarzy. "Zapewniamy, że specjalnie wyznaczona trasa zwiedzania pozwoli dokładnie poznać jeden z najważniejszych budynków w Polsce" - podkreśla CIS.

Przypomniano, że w okolice Sejmu można dostać się wszystkimi autobusami zatrzymującymi się przy Placu Trzech Krzyży, skąd do kompleksu budynków sejmowych jest zaledwie kilka minut spacerem.

Wejście do Sejmu odbywać się będzie przez Biuro Przepustek (od ul. Wiejskiej). Osoby zwiedzające Sejm muszą mieć przy sobie dokument tożsamości. Tak jak codziennie wszyscy wchodzący do budynku zostaną poddani kontroli pirotechnicznej.

Wcześniej także Centrum Informacyjne Senatu informowało, że piątek będzie dniem otwartym dla chcących zwiedzić gmach Senatu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione