nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023
dodane 14.05.2020 09:13

Jedyny taki komiks

Są tacy ludzie, i takie spotkania, które zmieniają życie. Czy Ojciec Święty miał dużo kolegów? – A czy papież, jak był mały, to czy bił się z chłopakami? – A czy papież lubi zęby myć? – Czy lubi być papieżem? – A czy papież lubi szpinak? Takich pytań nikt już nigdy nie zadał papieżowi.

Było to, gdy Jan Paweł II po raz czwarty przyjechał do Polski. Na koniec pielgrzymki, przed odlotem do Watykanu, spotkał się z niewielką grupą dzieci z telewizyjnego programu „Ziarno”. Wszystko było zaplanowane, przygotowane, ale kiedy pojawił się Ojciec Święty, dzieci jakby o wszystkim zapomniały.

Wszystkie chciały usiąść obok papieża na przygotowanej ławeczce w ogrodzie. Najbliżej usiadła Marysia w różowej sukience z dużym białym kołnierzem i różową kokardą w jasnych włosach. – A czy papież lubi gumę Turrrbo żuć? – zapytała niespodziewanie. Ale były też wtedy ważne pytania: „Czy mój braciszek, który jest już w niebie, widzi mnie i opiekuje się mną? A jeśli chodzę do szkoły baletowej, to czy tańcem mogę też wielbić Pana Boga?”.

Nikt ani wcześniej ani później nie rozmawiał tak z Janem Pawłem II. Do dziś filmik z tamtego spotkania wyszukiwany jest bardzo często w internecie. Tamte dzieci to dziś dorośli ludzie, ale jestem pewna, że ze spotkania w ogrodzie przy ul. Żytniej w Warszawie pamiętają – jeśli nie wszystko, to prawie wszystko. Bo są takie spotkania, takie zdarzenia i tacy ludzie, których się nie zapomina, które pamięta się z najdrobniejszymi szczegółami.

W tym numerze „Małego Gościa” ludzie opowiadają o swoim spotkaniu z Janem Pawłem II. Mieli szczęście. Każdy mówi, że było wyjątkowe, że ta minuta, dwie były jak spotkanie ze świętym. Mało tego – uścisk dłoni papieża, jego błogosławieństwo, uśmiech do dziś pozostały w ich sercu, w ich życiu. Podpisuję się pod każdym słowem. Do dziś mam w sercu jego serdeczne, ale przenikliwe spojrzenie i czuję jego ciepłe dłonie ma moich, zziębniętych grudniowym chłodem. Takich spotkań się nie zapomina. One zostają w sercu i zmieniają życie. Koniecznie o nich przeczytajcie na ss. 12–13.

18 maja Jan Paweł II miałby równiutko sto lat. Może ktoś z Waszej rodziny miał nawet z tej okazji jechać do Rzymu, ale z powodu pandemii świętowanie odwołano. Odwołano też inną ważną uroczystość. 7 czerwca na Placu Zwycięstwa w Warszawie prymas Wyszyński miał być ogłoszony błogosławionym. Wierzymy, że on już dawno jest z Panem Bogiem, ale dla nas miało być jeszcze świętowanie. Odbędzie w innym czasie.

My z tej okazji przygotowywaliśmy dla Was komiks o wielkim prymasie i postanowiliśmy, że nie będziemy czekać. Przekazujemy go już teraz, byście poznali jego życie. Wielu z Was prymasa Wyszyńskiego po zeszłorocznych Roratach już zna i wie, jak ważny to był człowiek w dziejach naszego kraju i naszego Kościoła. Teraz dostajecie historię jego życia w obrazkach. Czytajcie. Tak też można przeżyć ważne spotkanie.

Pozdrawia Was Gabi Szulik  z życzeniem spotkań,  które zostają w sercu  i zmieniają życie

pytania do Jana Pawla II
Wojciech Drozdowicz

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..