nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

Joanna Juroszek Joanna Juroszek

dodane 07.04.2020 11:33

Wystawienie Całunu i modlitwa online

W Wielką Sobotę o 17.00 każdy będzie mógł zobaczyć najczęściej badaną relikwię świata.

O Całunie Turyńskim bardzo obszernie piszemy w najnowszym majowym "Małym Gościu". Do kupienia od Wielkiego Czwartku w naszych parafiach, kioskach oraz salonikach prasowych.

Całun to płótno, w jakie owinięto ciało Jezusa po Jego śmierci krzyżowej. Widoczne są na nim nie tylko ślady ran, jakie zadano Jezusowi. Według najnowszych badań ten kawałek materiału jest także dowodem na zmartwychwstanie Pana Jezusa!

Na co dzień relikwia przechowywana jest w katedrze św. Jana Chrzciciela w Turynie. Na widok publiczny wystawiana jest tylko przy okazji ważnych wydarzeń. W najbliższą Wielką Sobotę od 17.00 dzięki transmisji internetowej Całunowi z bliska będzie mógł przyjrzeć się cały świat.

W dobie koronawirusa będzie zorganizowana tam nadzwyczajna modlitwa. "Będziemy przede wszystkim dziękować Bogu za wielki dar, jakim jest dla nas Jezus, a zarazem wzywać Jego pomocy i wsparcia w tej tragicznej sytuacji" - wyjaśnia abp Cesare Nosiglia, arcybiskup Turynu.

Po modlitwie swoimi świadectwami podzielą się osoby na różny sposób cierpiące z powodu epidemii koronawirusa. Usłyszymy także lekarzy, pielęgniarki, rodziny, kapłanów czy młodych, którzy w tym szczególnym czasie niosą innym nadzieję i pomoc.

Czuwanie w Wielką Sobotę będzie można śledzić na kanale YT duszpasterstwa młodzieży archidiecezji turyńskiej (Ufficio di Pastorale Giovanile).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione