nasze media MGN 07/2024

Gabriela Szulik

dodane 27.03.2020 06:34

Superszybki test

Bosch opracował superszybki test na koronawirusa. Wynik w 2,5 godziny!

Obecnie na wyniki badań czeka się kilkadziesiąt godzin. Test Boscha ma dać wynik już po 2,5 godzinach od momentu pobrania próbki. To może być rewolucja w walce z koronawirusem. Nowy szybki test Boscha daje 95-procentową pewność, że dana osoba jest zarażona wirusem. Można go wykonać bezpośrednio w punkcie opieki medycznej. Próbek nie trzeba transportować do laboratorium, co oszczędza cenny czas a pacjenci szybko otrzymują informację o swoim stanie zdrowia.

Analizator Bosch Vivalytic może wykonać nawet dziesięć testów w ciągu doby, czyli by przeprowadzić tysiąc testów, wystarczy 100 urządzeń.

Szybki test Boscha jest jednym z pierwszych na świecie, w pełni zautomatyzowanych molekularnych testów diagnostycznych. Co ciekawe, może on testować próbkę nie tylko pod kątem COVID-19, ale również dziewięciu innych chorób układu oddechowego, w tym grypy A i B.

Próbkę pobiera się z nosa lub gardła pacjenta za pomocą wacika. Następnie wkład, który zawiera już wszystkie odczynniki wymagane do testu, jest umieszczany w urządzeniu Vivalytic w celu analizy.

Test opracowany przez niemiecki koncern Bosch ma być już w kwietniu dostępny w Niemczech a potem w innych krajach Europy i na całym świecie. Szybki test spełnia standardy jakości Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..