nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

prze

dodane 25.11.2019 19:03

Drugoklasiści ze szkoły podstawowej w Rydułtowach wygrali ogólnopolski konkurs

Pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie filmowym "Świeć przykładem na drodze" zdobyli drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach. Dzieci nakręciły filmy o noszeniu odblasków.

Film nakręciły dzieci z klasy IIb wraz ze swoimi rodzicami. Pomysł zrodził się bardzo szybko. "Poprosiłam, aby każda rodzina nakręciła krótkie filmiki z udziałem dzieci. Filmy miały promować właściwe i piętnować naganne zachowania na drodze. Po kilku dniach mieliśmy wiele ciekawych filmików, które później wykorzystaliśmy przy montażu filmu" - tłumaczy na stronie szkoły Ewa Kolbusz, wychowawca IIb.

Do udziału w filmie udało się zaprosić Straż Miejską oraz dzielnicowego. Niektóre ujęcia zostały nawet nakręcone z drona. - Chcąc pokazać, jak ważne są odblaski, część filmu kręciliśmy na ulicach Rydułtów wieczorem - mówi E. Kolbusz.

Ostatecznie z nakręconego materiału dwie mamy - Helena Mainczyk i Monika Gutmańska - zmontowały dwa filmy, które zostały wysłane na konkurs. Okazało się, że jeden z nich, zatytułowany "Bezpieczna szkoła", zdobył w konkursie I miejsce.

- Nawet nie marzyliśmy o tym, że nasz film okaże się najlepszy w kraju - komentuje E. Kolbusz. - Ta ogólnopolska kampania społeczna propaguje bezpieczny styl życia oraz promuje świadome zachowania na drodze. Temat jest mi szczególnie bliski. Wraz z moją klasą na spacery nigdy nie wychodzimy bez kamizelek odblaskowych, nawet gdy idziemy do lasu - dodaje.

Filmy nakręcone przez IIb - poniżej:

Bezpieczna szkoła SP 4 Rydułltowy
Dany Rok
Bezpieczni na drodze SP 4 Rydułtowy
Dany Rok
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione