nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

Joanna  Juroszek Joanna Juroszek

dodane 21.11.2019 09:56

Grudniowy "Mały Gość"

A w nim lampion na Roraty z kard. Stefanem Wyszyńskim "Radujcie się. Pan jest blisko!"

W tym numerze rozmawiamy z aktorem Michałem Chorosińskim, który użyczył głosu w audiobooku o kard. Stefanie Wyszyńskim.

Życie prymasa, od 7 czerwca 2020 r. błogosławionego Kościoła, poznawać będą dzieci w czasie Rorat z "Małym Gościem".

Rozrabiaki

Michała Chorosińskiego pytamy m.in. o to, czy podobnie jak mały Stefek był rozrabiaką. - Tak, i to dużym. Mama mojego wujka była krawcową. To były wczesne lata 80. Jej klientka jakimś cudem, gdzieś z Zachodu, zdobyła wspaniały materiał na sukienkę. Byliśmy u nich z wizytą. Wszyscy w najlepsze rozmawiali w sąsiednim pokoju, a ja wszedłem do pracowni, zobaczyłem wielkie nożyce krawieckie, przygotowany już materiał i… pociąłem go na drobne kawałki! Do dziś pamiętam rozpacz mamy wujka - odpowiada.

Całość rozmowy znaleźć można tutaj.

Robimy lampion

Czytelnicy "Małego Gościa" w grudniowym numerze znajdą także lampion i instrukcję, jak go złożyć. W tym numerze rozmawiamy też z twórcami i wykonawcami piosenki, jaka towarzyszyć będzie nam w czasie Rorat. Można jej posłuchać i ją pobrać tutaj.

Już jest grudniowy "Mały Gość"

Żeby bardziej nam się chciało

W grudniu opisujemy też najsympatyczniej wyglądające zwierzątko świata oraz piłkarzy nominowanych w plebiscycie Golden Boy. To nagroda dla najlepszego chłopaka kopiącego piłkę w Europie. Ten młody mistrz musi mieć mniej niż 21 lat.

W tym numerze zastanawiamy się także, co zrobić, żeby bardziej nam się chciało niż nie chciało :) W ćwiczeniu dobrych nawyków specjalna układanka - do dzieła!

Przeczytaj także:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..