nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

Joanna Juroszek

|

MGN 09/2019

dodane 29.10.2019 09:30

Jestem na dobrej drodze

Była bardzo nieśmiała. Nie lubiła, gdy robiono jej zdjęcia. Ale w głębi duszy marzyła, by występować w telewizji. Stawała przed lustrem z dezodorantem, który imitował mikrofon, i śpiewała.

Lajki to nie szczęście

Kiedyś jechała na casting i siedzący obok mężczyzna zapytał o jej różową opaskę: „Dlaczego na ręce masz Jezusa?”.Odpowiedziała: „Bo Go kocham”. – Po tej jednej krótkiej rozmowie bardzo dużo zmieniło się w życiu tego człowieka. Wiem, że był przeciwny wierze, Kościołowi, a teraz (mamy kontakt do dziś) widzę, jak zbliżył się do Boga – wspomina. Po swoim nawróceniu Maja zaczęła chodzić na spotkania Ruchu Czystych Serc. Tam usłyszała, dlaczego Kościół prosi o czystość przedmałżeńską. – Zobaczyłam, że to jest dla mnie dobre – mówi. – Dzięki tym spotkaniom potrafię rozpoznać, czy chłopakowi zależy na mnie, czy na czymś innym. Kiedy żyjemy w czystości, mamy szansę bardziej rozwinąć przyjaźń. Po długim czasie Maja poszła do spowiedzi. – Nie warto odkładać jej na później – zapewnia. – Mam też swoje ulubione kościoły, gdzie chodzę na Msze św. – dodaje. – Bycie modelką nie daje poczucia wartości – mówi na koniec. – Lajki tylko na chwilę poprawiają humor. Poczucie własnej wartości powinni zbudować w nas rodzice, ale jeśli im się to nie uda, najlepiej odnaleźć je w Bogu. Ja cały czas nad tym pracuję.

Maja radzi: Jak ubierać się do szkoły

– Wiadomo, że większość z nas chce się podobać innym, ale myślę, że największym atutem dziewczyny jest szczery uśmiech. Jest on o wiele więcej warty niż tona makijażu czy strój, który zbyt wiele odsłania. Nie chodzi o to, by zatracić naszą kobiecość (ona jest bardzo ważna), ale by ubierać się stosownie do okoliczności i miejsca. Ja bardzo lubię sukienki, ale nie mam problemu też z tym, żeby założyć spodenki czy jeansy z dziurami. Jednak inny strój wybiorę na plażę, inny – do szkoły.

Jak się malować

Moim zdaniem to mama powinna pokazać córce, jak umiejętnie zrobić delikatny makijaż – taki, który podkreśla to, co w nas najładniejsze. Pomalowane rzęsy, delikatny błyszczyk, szminka ochronna, zatuszowanie pewnych niedoskonałości – to wszystko ma sprawić, że nastolatki poczują się bardziej kobieco. Na pewno nie będą przy tym wyglądać wyzywająco.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione