nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Joanna Juroszek Joanna Juroszek

dodane 04.07.2019 09:30

Frassati: Dzień mojej śmierci będzie najpiękniejszym dniem mojego życia

4 lipca wspominamy patrona młodzieży, studentów i ludzi kochających góry.

To Pier Giorgio Frassati, młody Włoch, który pokochał Jezusa obecnego we Mszy świętej, modlitwę różańcową, biednych oraz góry. Góry traktował jako miejsce spotkania z Bogiem i przestrzeń do ewangelizacji. Założył grupę Ciemnych Typów - przyjaciół, którzy modlą się za siebie i wspólnie chodzą w góry.

Kiedy umierał miał zaledwie 24 lata, zaraził się chorobą Heinego-Medina od biednego człowieka, któremu pomagał. Więcej o nim w filmie oraz artykułach poniżej:

FRASSATI
Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 / World Youth Day #krakow2016

Trzy cytaty błogosławionego Włocha:

Życie bez Wiary, bez dziedzictwa, którego się broni, bez podtrzymywania Prawdy w nieustannej walce, to jest nie życie, lecz wegetacja. My nigdy nie powinniśmy wegetować, lecz żyć!

Pan Jezus przychodzi do mnie codziennie w Komunii świętej, a ja odwzajemniam Mu się jak mogę, choć nieudolnie, odwiedzając biedaków.

Pytasz mnie, czy jestem wesoły: jakże mógłbym nie być? Dopóki wiara będzie mi dawała siłę, będę zawsze wesoły: z dusz katolickich smutek powinien być raz na zawsze wygnany. 

Czytaj także:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione