nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

KAI /Gabriela Szulik

dodane 06.05.2019 08:49

Tydzień Biblijny

W kościołach i w szkołach na lekcjach religii od 6 do 11 maja razem czytamy Pismo Święte

Tydzień Biblijny odbywa się już po raz jedenasty. A po raz trzeci w ramach Tygodnia Biblijnego trwa Narodowe Czytania Pisma Świętego. .

Dlaczego organizuje się specjalny tydzień na czytanie Biblii? Chodzi o to, by zwrócić uwagę jak ważne jest Słowo Boże w życiu chrześcijanina. „Święte księgi to źródło naszej wiary i kultury europejskiej. Nasza inicjatywa jest swego rodzaju zachętą, by wierni w parafiach tworzyli kręgi biblijne, by regularnie spotykali się na lectio divina i by żyli Słowem Bożym w swojej codzienności” – mówi ks. prof. Henryk Witczyk, pomysłodawca i jeden z organizatorów Tygodnia Biblijnego. „Wspólne czytanie buduje międzyludzkie więzi, a to również jest jednym z celów jaki nam przyświeca. Polski Naród potrzebuje zbliżenia do Boga, On tego pragnie, a wspólnotowe pochylenie się nad świętym tekstem będzie nam w tym bardzo pomocne. Skupienie się na Piśmie Świętym jest jednym ze sposobów adoracji żywego Boga. W Biblii poznajemy objawiającego się nam Boga, w nim odczytujemy Jego wolę. Ono nie jest wyłącznie zapisem historycznych wydarzeń, ale wciąż aktualną nauką dla nas współczesnych” – dodaje ksiądz.

W tegorocznym Tygodniu Biblijnym zaproponowano zapoznanie się z Ewangelią św. Jana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione