nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 23.11.2018 15:00

Nadmiar gier i filmików

Mam wrażenie, że za dużo gram i oglądam bezmyślnie zbyt wiele filmików. Komórka ciągle jest obok mnie, gram nawet w czasie odrabiania zadań i dlatego trwa to tak długo. Nie potrafię tego zmienić, ukrywam to sprytnie przed rodzicami. Siódmoklasista

Granie nie jest straszne, ale trzeba mieć swoje zasady i ich przestrzegać. Kontroluj sam siebie, sam ustal zasady, ewentualnie poproś rodziców o pomoc. Czyli mogą brać komórkę jakby do sejfu.
Pomyśl też, które gry mogą Cię rozwijać, a które nic nie dają.
Zastanów się, co dobrego dają Ci filmiki, ile czasu tracisz przy ich przeglądaniu.
Nie zapraszamy byle kogo do swoich mieszkań. A przez tv i Internet wpuszczamy do swoich umysłów mnóstwo zła, które zmienia naszą wrażliwość, kradnie nasz czas, młodym zabiera czas potrzebny do rozwoju.
Szukaj czegoś, co Cię zafascynuje, co dobrze wpłynie na Twój rozwój, co Cię odciągnie od telefonu, gier. Zbliża się zima, trudny czas, bo zimno i ciemno, ale panuj nad wszystkim. Ćwicz charakter. Dasz radę.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione