nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 13.11.2018 15:00

Dobrem na zło

Z jednej strony w Biblii Bóg mówi, żeby nadstawiać drugi policzek i zło dobrem zwyciężać, a z drugiej strony cała rodzina podpowiada, jak zareagować ostro, gdy koleżanki ze mnie się naśmiewają. Co robić? Siódmoklasistka

Najlepiej jest stosować w życiu zasady Biblii. Czyli nakaz, by zło zwyciężać dobrem. Bóg wie, jak nam pomóc w różnych problemach. Polecam śmiech, bo śmiech to wielkie dobro. Śmiech to lekarstwo, które powinni przepisywać lekarze. Gdy ktoś Ci dokucza, to najlepiej uśmiechnąć się miło, nie obrażać się, dowcipnie odpowiedzieć, najlepiej śmiesznie, żartobliwie.
Absolutnie nie może to być śmiech szyderczy, zawsze bez złości, bez nienawiści, tylko z sympatycznym śmiechem.
Kto się śmieje, rozsiewa dobro. Widząc Twój dobry humor, rówieśnicy zrezygnują pewnie z dokuczania, bo zamierzonych efektów nie ujrzą. A im chodzi o Twój smutek, o brak dobrego humoru.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione