nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 12.11.2018 15:00

Biało - czerwone śniadanie

Wtem telefon, dzwonią Lola z Zosią i zapraszają jutro na biało czerwone śniadanie. Dzieci przysiadają na dywanie. Kuba chce się dowiedzieć, co takiego będzie na stole. Kuzynki się śmieją, nie wyjawią tajemnicy. Więc już oboje z Zuzią stoją przy mamie i chcą nie tylko iść do cioci z samego rana, ale też coś przyrządzić. Tylko co? Może czerwone pomidory faszerowane białym serem? Albo jajka na twardo?

Poniedziałek, 12 listopada, 2018 r.

Hau, Przyjaciele!

Miały to być trzy piękne dni związane ze świętowaniem 100- urodzin Polski. Tak się cieszyłam, marzyła mi się uczta, mnóstwo smakołyków, rodzina przy stole. Okazałam się głuptaskiem, bo Polska to nie jest ani ciocia, ani babcia, tylko kraj, w którym mieszkamy. Na jej urodziny psy nie są zapraszane. Dlatego rodzina beze mnie wybiegała na rynek zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Wracali pełni wrażeń, zmęczeni i tylko Pani reagowała na mój smutny wzrok, zapraszając na krótki spacer. Zuzia maszeruje po domu i próbuje śpiewać, że ta Polska nie zginęła, Kuba przekrzykuje ją piosenką o szarej piechocie. Zresztą, mała już ją podłapała i dołącza do śpiewu. No, gdy zaczyna się zabawa, to jestem gotowa do szaleństwa. Więc biegamy po pokojach, oni krzyczą / bo trudno to nazwać śpiewem/, że wojenka to jakaś pani wabiąca chłopaków, że legiony to żołnierska buta. Byle szaleć, podgryzać, szczekać i warczeć. Zuzia piszczy, Kuba jest jeszcze głośniejszy, dziadek podkręca fonię telewizora, Pani pyta, kto będzie jadł, a to takie jasne, że ja! Zawsze mam apetyt, tę oznakę zdrowia. Wtem telefon, dzwonią Lola z Zosią i zapraszają jutro na biało czerwone śniadanie. Dzieci przysiadają na dywanie. Kuba chce się dowiedzieć, co takiego będzie na stole. Kuzynki się śmieją, nie wyjawią tajemnicy. Więc już oboje z Zuzią stoją przy mamie i chcą nie tylko iść do cioci z samego rana, ale też coś przyrządzić. Tylko co? Może czerwone pomidory faszerowane białym serem? Albo jajka na twardo? Ciasteczka z kremem malinowo- śmietankowym? Dla mnie to nie jest ważne. Liczy się fakt, że pójdę z nimi i będziemy z Tytusem nieźle szaleć. Cześć. Koka

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione