nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 04.10.2018 16:00

Brat pies

Lola natychmiast zwróciła się do mnie „bracie Tytusie, poczęstuj się kawałkiem mięsa”. Nim Pani zdążyła zaprotestować, połknąłem prezent, wyszczerzyłem zęby w uśmiechu i chciałem wyjaśnić dorosłym, że jako brat pies powinienem siedzieć z rodziną przy stole. Kto to widział, by dobry brat pod stołem czekał, czy którejś z dziewczynek coś spadnie z talerza?

Czwartek, 4 października, 2018 r.

Hau, Przyjaciele!

Dzisiaj jest cudowny świąteczny dzień dla wszystkich zwierząt. Św. Franciszek, dzisiaj wspominany, żył bardzo dawno temu, ale już wówczas wiedział i rozumiał, że każde stworzenie to jego brat lub siostra. Tak je nazywał. Był więc brat pies, siostra cykada, brat wilk i siostra mrówka. Zosia z wypiekami na twarzy opowiadała legendę o wilku z włoskiego miasteczka. Był to wielki samiec, niebezpieczny, bo porywał owce, atakował ludzi. A św. Franciszek wszedł do lasu i wzywał go krótko: „bracie wilku”. Pomógł mu zawrzeć pokój z mieszkańcami. Już nigdy ich nie zaatakował, a oni go żywili. Lola natychmiast zwróciła się do mnie „bracie Tytusie, poczęstuj się kawałkiem mięsa”. Nim Pani zdążyła zaprotestować, połknąłem prezent, wyszczerzyłem zęby w uśmiechu i chciałem wyjaśnić dorosłym, że jako brat pies powinienem siedzieć z rodziną przy stole. Kto to widział, by dobry brat pod stołem czekał, czy którejś z dziewczynek coś spadnie z talerza? Siostry snuły fantastyczne wizje, że brat Tytus może rozpychać się na kanapie, spać w łóżku, siedzieć przy stole, gdzie powinien stać dla niego talerz. Wtem pada hasło, że czas na trening- dzisiaj ścianka wspinaczkowa. „Czy brat Tytus też jedzie z nami i będzie słuchał trenera?”- zapytał podstępnie Pan. Zosia objęła mnie za szyję. „Zostań lepiej w domu, bo chyba niezbyt by Ci się tam podobało.” „A wieczorem zamierzacie się kąpać z bratem Tytusem?”- nie mniej podstępnie zapytał Pani. Aż mną wstrząsnęło. Tylko nie to. Lola nachyliła się do mych wielkich uszu i zapewniła, jestem takim specjalnym bratem, który nie musi się codziennie myć, ani czyścić zębów, odrabiać lekcji, sprzątać na biurku. Wreszcie pakując się na trening siostry uznały, że jestem po prostu Tytusem- psem i one mnie kochają takim, jaki jestem. Nie zrobią ze mnie człowieka. Pani podsumowała krótko- „w związku z tym Tytus nie siedzi z nami przy stole”. Pogodzony z tym faktem podszedłem do misek i napiłem się wody, chlapiąc podłogę bardziej niż zwykle. Cześć. Tytus

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione