nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 21.09.2018 16:00

Psy są najlepsze

Kuba kocha przyrodę, a w tej chwili jego pasją są pająki, węże, jaszczurki. Dwie są niestety w jego pokoju. Zawsze liczę, że uda mi się z nimi spotkać pyskiem w pyszczek i wtedy im wyszczekam, co myślę o gekonach lamparcich. A może szczeknę krótko i dosadnie, że psy są najlepsze, najwierniejsze, więc niech siedzą skulone w terrariach i nie myślą o poznawaniu pokoju czy domu. Tu rządzę ja.

Piątek, 21 września, 2018 r.

Hau, Przyjaciele!

Kuba kocha przyrodę, a w tej chwili jego pasją są pająki, węże, jaszczurki. Dwie są niestety w jego pokoju. Zawsze liczę, że uda mi się z nimi spotkać pyskiem w pyszczek i wtedy im wyszczekam, co myślę o gekonach lamparcich. A może szczeknę krótko i dosadnie, że psy są najlepsze, najwierniejsze, więc niech siedzą skulone w terrariach i nie myślą o poznawaniu pokoju czy domu. Tu rządzę ja. Wczoraj uzbrojony w lupę Kuba zaprosił mnie na spacer na łąki. Fantastyczny pomysł. Niestety, zamiast na łąki, skierował się za garaże, w gęste krzaki jeżyn. Też dobre miejsce, mam tam co węszyć. Nagle krzyk radości. Oto Kuba wypatrzył tygrzyka paskowanego, nowy gatunek pająka, który od niedawna zamieszkuje Polskę. Spojrzałam z niechęcią na sporą samicę, ale nie widziałam powodu do radości. Siedzi pająk i czyha na ofiarę, przygotowując jednocześnie swoją sieć z charakterystycznym paskiem, który go dodatkowo maskuje. Owszem, tygrysie paski są efektowne, ale czyż moje brązowawe plamki nie są ciekawsze? No i można ze mną biegać, bawić się, pozorować walkę. Nie rozpłaczę się, gdy będę przegrywała, nie pobiegnę ze skargą na Kubę. No i można mnie obserwować bez lupy, można mi robić ciekawe zdjęcia w różnych sytuacjach. Było mi przykro, gdy pająk został sfotografowany po raz szósty, a ja ani razu. Lecz oto poczułam, że w pobliżu znajduje się nora myszy. Rzuciłam się do kopania. Warstwy ziemi leciały z powietrze, a ja byłam jak w amoku. Dopiero po chwili zorientowałam się, że Kuba mnie filmuje. I śmieje się, twierdząc, że jednak psy są najlepsze. Zgadzam się z nim. Aparat pstrykał kolejne zdjęcia, a ja kopałam kolejne dołki. Pogodzeni wracaliśmy do domu. Za kilka dni w albumie pojawią się nowe zdjęcia zwierząt. Tygrzyk paskowany będzie, owszem, ale i tak ja mam w sumie więcej zdjęć. Cześć. Koka

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione