nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 15.09.2018 17:00

Jak przekonać mamę?

Moja mama nie pozwala mi pójść na zajęcia z pole sport. Twierdzi że jest to "taniec na rurze", a tak naprawdę są to ćwiczenia na drążku pionowym. Bardzo mi zależy, żeby wziąć w nich udział. Co pani może mi doradzić? 13- latka.

Trudna sprawa, bo jesteś jeszcze młodziutka, jednak mama decyduje i bez jej zgody nie masz szans na te zajęcia. Zanim zaczniesz mamę błagać i bombardować informacjami, że to tylko gimnastyka, to szczerze pomyśl, dlaczego te zajęcia są Twoim marzeniem? Czy chcesz spróbować zakazanego przez mamę owocu, czy interesuje Cię trochę niezdrowa otoczka wokół tych akrobacji?
Tłumacz mamie, że chodzi o sprawność, o koordynację ruchową, o gimnastykę. Możesz też ze swojej strony obiecać, że jeśli się zgodzi i pozwoli Ci spróbować, to będziesz na siebie brała jakieś dodatkowe obowiązki.
Powiedz, że chcesz ten sport po prostu poznać. A gdy mama Ci zakazuje, to Cię tym mocniej interesuje. Jeśli pozwoli, to może okaże się, że wcale Cię to nie wchłonie i szybko zrezygnujesz. Zachowuj się dojrzale, bez histerii, a jeśli mama się nie zgodzi, jakoś to przełknij. Jeśli zależy Ci na kondycji i sprawności możesz trenować coś innego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione