nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 08.09.2018 16:00

Kto decyduje i kto rządzi?

Należę do świetnego zespołu, ale nie potrafię się skupić na próbach, bo ciągnie mnie do komputera. Staram się z tym walczyć, ale to jest bardzo trudne. Podejrzewam, że jestem już uzależniona od komputera. Zaniedbuję również naukę. Ludzie z zespołu są mnie źli, oceny spadają, a ja popadam w depresję. No niestety, tak to wygląda. 12-latka

Uzależnienie chyba już u Ciebie nastąpiło, skoro nie potrafisz się skupić na próbach i na nauce, wciąż Cię ciągnie do komputera.
Pomyśl, że z tego powodu przestajesz sobą rządzić. Komputer ma nad Tobą większą władzę niż rodzice. Bo ich posłuchasz lub nie, będziesz się wykłócała i walczyła o swoje, a komputer milczy a jednak przyciąga jak magnes, on Tobą rządzi a nie Ty nim. Huknij pięścią w stół i jasno sobie powiedz, że od dzisiaj Ty rządzisz. Komputer jest tylko narzędziem pomagającym w komunikacji czy zdobywaniu wiedzy. Od dzisiaj zamieniacie rolami- on staje się narzędziem w Twoich rękach, a nie Ty w jego.
Pomyśl nad treściami, nad którymi się tam skupiasz. Jasno sobie postanów, czego już nie będziesz śledziła. Wciąż oceniaj, czy jakaś strona służy Twojemu rozwojowi czy raczej kradnie Ci czas! Nie pozwól się okradać z Twojego czasu!
Nie wiem, co Cię w komputerze pochłania, ale podejrzewam, że nie jest to nic wartościowego. To taka papka, miękka, bez smaku, która straszliwie zabagnia Twój umysł. Niechcący napełniasz się tymi treściami, tym stylem, tym zachowaniem.
Współczesna młodzież chce być wolna, nie znosi ograniczeń, a jednak bez żadnego sprzeciwu oddaje władzę nad sobą internetowym spryciarzom, specjalistom od takich manipulacji. To jest już cała dziedzina nauki, by sterować ludzkimi potrzebami, nie poddawaj się temu, zostań sobą.
Macie mało czasu, bo go tracicie.
Bądź w tym temacie stanowcza, zdecydowana, przejmij rządy nad swoim życiem. Będziesz zdumiona tym, jak poczujesz się wolna, ile nagle będzie czasu.
Mowy nie ma o lekceważeniu nauki! To jest Twój podstawowy obowiązek, to Twoja praca a oceny to wypłata. Zacznij „zarabiać” dobrymi ocenami. Bo to droga do dobrych szkół, dobrych studiów, dobrej pracy. A nauka wymaga przede wszystkim świetnej organizacji czasu! Nawet najbardziej wymagającą szkołę da się wytrzymać, jeśli będzie się świetnie organizować czas, nigdy żadnych zaległości, skupienie na zadaniach w czasie odrabiania, żadnego rozproszenia, aktywność na lekcjach, zresztą, sama dobrze wiesz, co trzeba robić, bo mądra z Ciebie dziewczyna. Można też prosić rodzinę, by zdecydowanie odcinała Cię od komputera.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..