nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022
dodane 22.07.2018 20:00

Na fundamencie przyjaźni

Od pół roku jestem zakochana w chłopaku, który chodził z moją koleżanką. Teraz dowiedziałam się, że ze sobą zerwali. Zaproponował mi spotkanie i mam mu dać odpowiedź, czy się zgadzam. Zależy mi na nim, ale jestem ciekawa, jak Pani to widzi. Bo ja ciągle się waham, czy się z nim spotkać. 14-latka

Skoro Ci na nim zależy, skoro coś czujesz, to spotkajcie się kilka razy, poznajcie się lepiej, jak najwięcej rozmawiajcie. Przyhamuj wyznania i deklaracje, bo w młodym wieku uczucia są jak iskry- płoną mocno, ale krótko. Zakochanie to emocje, więc nie odpowiadamy za to, że pojawiają się i znikają. Dopiero bardzo dojrzałe osoby mogą mówić o miłości, bo miłość to decyzja, zresztą, Bóg jest Miłością czyli nie potrafimy ani miłości, ani Boga ogarnąć.

Wniosek- spotkaj się z nim, ale nie mówcie od razu o uczuciach, o chodzeniu. A jeśli nawet się zdecydujecie, to miejcie świadomość, że chodzenie w tym wieku rzadko trwa długo. Uczucie trzeba hodować jak bardzo delikatną roślinkę i bardzo dbać o nie. Najlepiej, jeśli fundamentem jest przyjaźń.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione