nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 22.07.2018 20:00

Na fundamencie przyjaźni

Od pół roku jestem zakochana w chłopaku, który chodził z moją koleżanką. Teraz dowiedziałam się, że ze sobą zerwali. Zaproponował mi spotkanie i mam mu dać odpowiedź, czy się zgadzam. Zależy mi na nim, ale jestem ciekawa, jak Pani to widzi. Bo ja ciągle się waham, czy się z nim spotkać. 14-latka

Skoro Ci na nim zależy, skoro coś czujesz, to spotkajcie się kilka razy, poznajcie się lepiej, jak najwięcej rozmawiajcie. Przyhamuj wyznania i deklaracje, bo w młodym wieku uczucia są jak iskry- płoną mocno, ale krótko. Zakochanie to emocje, więc nie odpowiadamy za to, że pojawiają się i znikają. Dopiero bardzo dojrzałe osoby mogą mówić o miłości, bo miłość to decyzja, zresztą, Bóg jest Miłością czyli nie potrafimy ani miłości, ani Boga ogarnąć.

Wniosek- spotkaj się z nim, ale nie mówcie od razu o uczuciach, o chodzeniu. A jeśli nawet się zdecydujecie, to miejcie świadomość, że chodzenie w tym wieku rzadko trwa długo. Uczucie trzeba hodować jak bardzo delikatną roślinkę i bardzo dbać o nie. Najlepiej, jeśli fundamentem jest przyjaźń.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 5
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7

Najwyżej docenione