nasze media MGN 07/2024
dodane 10.06.2018 15:00

Dlaczego mnie unika?

Przyjaźnimy się my i nasze rodziny. Spędzamy więc sporo czasu i dobrze się dogadujemy. Widzę, że jest zadowolony. Mam wrażenie, jakby był moim bratem. Niestety, wydaje mi się ostatnio, że jakby się mnie wstydził, osłabia kontakt. 12-latka

Rozumiem, że to przykre uczucie. Nie napisałaś, w jakim wieku jest przyjaciel. Bo jeśli w Twoim wieku lub nawet trochę starszy, o rok lub dwa, to wybacz mu. Chłopcy w tym wieku są niezwykle ambitni i bardzo cierpią, gdy ktoś się z nich śmieje, szczególnie rówieśnicy. Może Twój przyjaciel tego się właśnie boi- że jego klasa uzna, że się zakochał, że ma dziewczynę, sama wiesz, jak rówieśnicy potrafią dokuczać.
Przyjaźń dziewczyny i chłopaka to trudna relacja, ale jak najbardziej możliwa. Potrzeba tylko wyrozumiałości, cierpliwości, ale też szczerości.
Dlatego spokojnie zapytaj, czy on chce Waszą przyjaźń utrzymać przez pewien czas w tajemnicy, czy może ma inne propozycje. Powiedz lub napisz szczerze, że masz wrażenie. że coś się zmieniło w Waszej relacji, więc czekasz na wyjaśnienie. Możliwe, że koledzy mu coś nagadali, może ktoś go ostrzegał, że dziewczyna będzie zaraz chciała chodzenia itd.
Zastanów się też, czy nie jesteś przewrażliwiona. Chłopcy bywają prostolinijni. Na rodzinnym wyjeździe dobrze spędził z Tobą czas, a teraz chce go spędzać po prostu z kolegami. Brat i siostra nie spędzają ze sobą wcale tak dużo czasu. 

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..