nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 06.05.2018 15:00

Śmiech- dobry lek

Nic mi się nie udaje, ciągle wszyscy przeciwko mnie. Nawet dzisiaj gdy graliśmy z wujkiem w piłkę, to uderzyłam ciocię piłką i były pretensje. Do tego uderzyłam się w palec, nikt mi nie wierzył, że to tak boli. Odsunęłam się i byłam sama, a oni w dobrych humorach. Ciągle tak jest. 12- latka

Weszłaś w czas dojrzewania, więc pełna kompleksów, problemów, wszystko bierzesz do siebie.
Obie sprawy, uderzenie w palec i uderzenie cioci piłką, to były wypadki, które każdemu mogły się zdarzyć. Za bardzo bierzesz wszystko do siebie, przewrażliwiona i potem mocno cierpisz. Polecam tak zwaną "grubą skórę". To znaczy, że uwagi ludzi puszczasz czasami przez głowę- jednym uchem wlecą, drugim wylecą. Czasami to nieładnie, ale życiowo konieczne W sprawie piłki trochę winy ponosi wujek, bo jako dojrzały mężczyzna powinien przewidzieć, że bramka tam nie powinna być. Na przyszłość gdy coś się zdarzy, nawet z Twojej winy, to nie bierz sobie tego tak bardzo do serca. Nie rezygnuj ze wspólnej zabawy. A najlepiej śmiej się z siebie. Pewien stary ksiądz powiedział, że ludzie z poczuciem humoru mają ubaw do końca życia. Zapamiętaj to sobie. Kto się śmieje z siebie, tego się nie da ani obrazić, ani urazić, temu jest wesoło, ma dobry humor i dobrze się czuje. Śmiech ma wielką wartość terapeutyczną i to jest po prostu lekarstwo. Stosuj to wiele razy dziennie, bez ograniczeń.
Pisząc to dla Ciebie myślę też o sobie, bo przecież też się niepotrzebnie przejmuję, niepotrzebnie martwię i też jestem zbyt wrażliwa. Próbując przekonać Ciebie, przekonałam też siebie i spróbuję jutro wyluzować.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione