nasze media Mały Gość 6/2026

kag /vaticannews.va

dodane 27.05.2026 19:00

Papież zapalił „płomyk modlitwy”

Polska młodzież i biskupi spotkali się dziś z Leonem XIV, żeby prosić go o błogosławieństwo dla szczególnej inicjatywy.

4 lipca z Wiednia wyruszy piesza pielgrzymka śladami św. Stanisława Kostki. Jej uczestnicy, zmierzając do Rzymu, będą modlić się o nowe powołania do służby w Kościele.

Polska delegacja związana z tym przedsięwzięciem opowiedziała dziś o nim papieżowi Leonowi XIV podczas audiencji na Placu Św. Piotra.

Ojciec Święty bardzo się ucieszył, gdy usłyszał, że młodzi podczas pielgrzymki będą modlić się o powołania. W pewnym sensie sam stał się duchowym pielgrzymem tej drogi

– powiedział biskup płocki Szymon Stułkowski.

W trakcie spotkania papież pobłogosławił tzw. walizkę powołaniową, zawierającą wbudowane relikwie świętych Stanisława Kostki i Carlo Acutisa oraz obraz wzorowany na „Powołaniu św. Mateusza” Caravaggia.

Był także pierwszą osobą, która zapaliła „płomyk modlitwy” w specjalnej aplikacji dedykowanej wydarzeniu.

Papież zapalił „płomyk modlitwy”   Ojciec Święty „zapalił” pierwszą wirtualną świeczkę w aplikacji pielgrzyma. Vatican Media

– Myślę, że to coś, co zostaje na całe życie. Spotkanie z Ojcem Świętym, który wspiera młodych ludzi, jest naprawdę ważnym doświadczeniem – opowiadała o swoich wrażeniach Monika Korzępa z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, jedna z uczestniczek audiencji.

Polska delegacja przekazała Leonowi XIV także wyjątkowy prezent – koszulkę z trasą pielgrzymki i jego imieniem. Takie same T-shirty będą nosili pątnicy.

Więcej na temat całego wydarzenia pisaliśmy tutaj:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..