nasze media Najnowszy numer MGN 01/2019

PAP/Gabriela Szulik

dodane 12.04.2018 14:13

Dzień Czekolady

Statystyczny Polak zjada ponad 6 kg czekolady w ciągu roku.

12 kwietnia przypada w Polsce Dzień Czekolady. Analitycy mówią, że Polacy z roku na rok zjadają coraz więcej czekolady i wyrobów czekoladowych. Nie chodzi tylko o czekoladę, ale również batony i cukierki czekoladowe. W ciągu trzech lat zjedzono w przeliczaniu na jednego mieszkańca, ponad 2 kilogramy czekolady więcej a w ciagu 5 lat, ponad 120 procent.

Polska wysyła również rekordowe ilości czekolady za granicę. W 2017 r. Polska znalazła się w piątce największych eksporterów czekolady w Unii Europejskiej.

Jednak wciąż więcej czekolady sprowadzamy niż sprzedajemy za zagranicę. Prawie 1/3 sprowadzonej do Polski czekolady pochodzi z Niemiec. Na drugim miejscu z Włoch, a na trzecim z Holandii.

Czekolada to nie tylko smakołyk, ale również ogromne korzyści dla zdrowia. Gorzka czekolada, tylko ta, która ma co najmniej ok. 70 procent kakao, pomaga poprawić nastrój, poprawia krążenie krwi w organizmie. Jednym słowem regularne jedzenie czekolady dobrze wpływa na mózg i serce.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  minialo
  ostatnia aktywność: 14.12.2018
  łączna liczba komentarzy: 5
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik